Otvorený list pánovi Vidákovi

Autor: Barbora Bartošová | 8.5.2017 o 10:17 | (upravené 8.5.2017 o 10:50) Karma článku: 9,00 | Prečítané:  3078x

Drahý pán Mário Vidák,   Tento blog Vám píšem ako reakciu k Vášmu statusu zo dňa 02.05.2017. Dúfam, že si nájdete čas naň odpovedať.

V prvom rade musím poznamenať, že v jednom s Vami súhlasím. Nenávisť na sociálnych sieťach je neakceptovateľná, a to najmä v prípade, že dotyčná osoba nezverejnení svoje skutočné meno. Verím, že nikto si nezaslúži osobné útoky od anonymných ‚nickov‘ – nezávisle od toho, aký názor zastáva. Každý rozhovor – online či offline – by mal byť vedený vecnými a presvedčivými argumentami; nadávky a agresia v konštruktívnej diskusii jednoducho nemajú čo hľadať .

No týmto otvoreným listom by som Vás hlavne chcela požiadať o objektivitu. Vo svojom statuse ste vyhlásili, že ste nikdy nikomu nič zlé nepriali a ani neprajete. Že by ste nikdy nechceli, aby bolo niekomu ublížené. Či je biely, čierny, žltý alebo sa nevie rozhodnúť, aké je pohlavie. Je možné, že toto vyhlásenie je aj pravdivé. No dôležité je dodať, že ste členom strany ‚Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko,‘ ktorú podporujete a propagujete. Preto by som Vás rada vyzvala, aby ste otvorene odsúdili nenávisť, ktorú členovia a sympatizanti tejto strany šíria.

Rada by som uviedla len pár príkladov – prosím odmietnite názor pána Mizíka, že ľudia, ktorí sa zaslúžili o rozvoj Slovenska, si nezaslúžia národné vyznamenia len na margo ich vierovyznania. Takisto zavrhnite útok - či už pána Mazureka, alebo iného sympatizanta vašej strany – na rodinu s malými deťmi. Požiadajte svojich voličov, aby ľudí iného vierovyznania neposielali do plynu alebo na šibenicu; a aby nevyzívali k streľbe na ľudí inej farby pleti (všetky tieto komentáre viete nájsť aj pod Vašimi statusmi). Vyzvali ste fanúšikov Vašej stránky, aby milovali svojich nepriateľov a modlili sa za tých, ktorí vás prenasledujú. Prosím vysvetlite Vaším fanúšikom aj to, že tá modlitba by nemala znieť nasledovne: ‚Milostivý Bože, prosím, poj.b Alaha a jeho nasledovníkov. Amen.‘ Vyhlásili ste: ‚Vždy sa snažím človeka pochopiť a porozumieť mu. Nikdy nebudem podporovať nenávisť a negatívnu myseľ.‘ a ‚Sme ľudia tak nimi buďme.‘ – a preto Vás vyzývam, ak v to naozaj veríte, verejne sa dištancujte od všetkých mnou menovaných prejavov nenávisti od členov a sympatizantov strany, ktorú zastupujete.

Vopred Vám ďakujem a teším sa na Vašu odpoveď.

S pozdravom,

Barbora Bartošová

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Pekné biele Vianoce!

Slovenský Boh nám poslal slovenského Ježiša cez jeho slovenskú matku, aby nás chránil.

DOMOV

Mamojka: Som ľavicový, ale členom Smeru som nikdy nebol

Nový ústavný sudca hovorí, že v Smere má priateľov.

DOMOV

Rok 1995: Únos zostal nepotrestaný. Spis otvárajú po rokoch

Najväčšia kauza expremiéra Mečiara.


Už ste čítali?